Szabó Eszter Judit által még 2017-ben napvilágot látott egy tanulmány “Meg kell tanulnunk félreállni, pihenni, feltöltődni” – Mindfulness-kalauz az agyonhajszolt elmének címmel, mely megállapítja,hogy milyen káros hatással van a szervezetünkre, munkánkra nézve,ha nem állunk időnként meg, ha nem bíztosítunk önmagunk számára kellő pihenést.
A cikkben a hitélet, Istenkapcsolat nem kerül ugyan megemlítésre, de hívő, keresztény emberként megállapítható, hogy erre minden embernek nélkülözhetetlen szüksége van.
A tanulmány teljes terjedelmében az alábbiakban olvasható
“Meg kell tanulnunk félreállni, pihenni, feltöltődni” – Mindfulness-kalauz az agyonhajszolt elmének
Szerző: | 2017. 05. 26.
Egy korábbi bejegyzésben már írtam arról, hogy milyen hatással volt az életemre az autogén tréning, de több cikkünkben is foglalkoztunk már a mindfulness, a meditáció és a tudatos jelenlét pozitív hatásaival, amelyek között – tényleg a teljesség igénye nélkül – a hatékony stresszkezelés, a koncentráció javulása, az ellenállóbb immunrendszer, a javuló kommunikációs és empatikus készségek egyaránt szerepelnek. És a sort még hosszan lehetne folytatni…
Mégis, amikor egy beszélgetés során szóba kerülnek ezek a módszerek/tudatállapotok, akkor nem ezeket a pozitívumokat kezdem el sorolni. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy szerintem kétféle ember van: vannak azok, akiknek az egyensúly megtalálásához nincs szükségük ilyen és ehhez hasonló eszközökre/módszerekre, és vannak, akiknek óriási szükségük van/lenne rá. Tovább …